האקדמיה של מעגל החיים

my picture

אומגוס, תורה חדשה המבוססת על חוכמה עתיקה שהתגלתה בגליל

קריירה למשקיע למתאמן אודות לאורח כתבו לנו צור קשר


המתמטיקה
שפת החשיבה

המתמטיקה מלווה את בני האדם מאז ימי בראשית. התפתחות המתמטיקה סימלה את התפתחות הידע ודרכי החשיבה אצל בני אדם. הנדסת המישור לדוגמא היתה קשורה להתפתחות הזיקה בין בני האדם לאדמה.

העמים שהצטיינו לכל אורך ההיסטוריה היו טובים במתמטיקה. הפרעונים והיוונים הקדמונים פיתחו את המתמטיקה והשתמשו בה בין היתר להבנת אסטרונומיה ופיזיקה בנוסף לשיפור חיי היומיום.
באמצעות חשיבה וכלים מתימטיים, הלביש האדם לדברים השונים ערכים מסוגים שונים. הערכים המתימטיים הראשוניים היו המספרים שהורחבו על ידי היחידות הפיזיקאליות כדי לייחס ערכים לדברים הקיימים סביבנו.

הערכים המספריים והמתמטיקה לא צמחו בריק. ערכים מנטאליים שהתפתחו עם הדורות אצל בני אדם התבססו על התפתחויות מתימטיות בחשיבה האנושית. ואנו יכולים לראות עקבות חקזות לכל הערכים האנושיים שנמצאים בלבה של החשיבה והמיתודה המתימטית. ערכים כמו כבוד, אהבה, סדר, אמונה, תעוזה, חופש, יעילות, משמעת, פתיחות, אחריות, יצירתיות, שלימות ועוד נמצאים עמוק בתוך המתמטיקה.

אלמנטי החשיבה המתימטית מעורבים בהליך התפיסה האנושית בנושאים יומיים ולא רק בנושאים מדעיים. אלמנטים כמו הגורם המשותף והמכנה המשותף והקניית מעמד לפי מיקום, ונושאים של גדול קטן ושווה מהווים בסיס חשוב בתהליך התפיסה המורחב. כמובן ככל שהאדם רוכש לעצמו עוד אלמנטי חשיבה מתימטיים הוא יכול להרחיב את יכולות התפיסה שלו לאיזורים מורכבים ומשוכללים יותר.

המתמטיקה החברתית הינה פיתוח חדש שמשתמש באלמנטים השונים של החשיבה המתימטית וקושר אותם עם ההוויה האנושית בכל פיתוליה. כמו כן היא באה לתת מיתודה חדשה לשיפור תפקודו של המוח האנושי וגם לתת אופק חדש לתיפקוד החברתי של האדם.

עוד מאמר בנושא

לפרטים והרשמה להשתלמות בנושא


תחילת הדף

שלח לינק לחבר

לדף הבית

הזמן עובר... טיק...טאק..טיק..טאק
לעצור אי אפשרי!!!
כן אתה יכול!
להקליק במקום הנכון

לצעד הראשון החוויה במונטפורט
סדנה של יום אחד באיזור טבע קסום
סדנאות ופעילויות לגילאים 18+ חוגים לתלמידים
גילאי 12-18
פעילויות לארגונים וחברות הזדמנויות השקעה המסגרות למתנדב

התורה המדעית האלטרנטיבית של אומגוס חוויות מנטאליות נבחרות חינוך אלטרנטיבי
התחל עוד היום לבנות חדר כושר מנטאלי

אם אתה חושב שאתה יכול ומוכן ורוצה, השמש שלך יכולה לזרוח גם!!!
אומגוס הינה תורה חדשה אשר נבראה מהכלאה ייחודית של גילויים מדעיים עם חוכמה עתיקה ששרדה בהרי ולבבות אנשי הגליל העתיק