האקדמיה של מעגל החיים

my picture

אומגוס, תורה חדשה המבוססת על חוכמה עתיקה שהתגלתה בגליל

קריירה למשקיע למתאמן אודות לאורח כתבו לנו צור קשר

המתמטיקה
מקור הערכים


באמצעות חשיבה וכלים מתימטיים, הלביש האדם
לדברים השונים ערכים מסוגים שונים. הערכים
המתימטיים הראשוניים היו המספרים שהורחבו
על ידי היחידות הפיזיקאליות כדי לייחס ערכים
לדברים הקיימים סביבנו.

הערכים המספריים והמתימטיקה לא צמחו בריק. ערכים מנטאליים שהתפתחו עם הדורות התבססו על התפתחויות מתימטיות בחשיבה האנושית. ואנו יכולים לראות עקבות חקזות לכל הערכים האנושיים שנמצאים בלבה של החשיבה והמיתודה המתימטית. ערכים כמו כבוד, אהבה, סדר, אמונה, תעוזה, חופש, יעילות, משמעת, פתיחות, אחריות, יצירתיות, שלימות ועוד נמצאים עמוק בתוך המתימטיקה.

כבוד

ערך הכבוד נמצא במספר מקומות במתימטיקה, בהוצאת גורם משותף מחוץ לסוגריים הכבוד משחק תפקיד חשוב, בבסיס העשרוני וכל בסיס אחר המיקום קובע את הערך של הספרה בדיוק כמו בחיים.

אהבה

אהבה, הערך העליון שנושא את טעם החיים, יש לה עקבות בהרבה מקומות במתימטיקה. המקום הבולט ביותר לאהבה הוא פעולת החיבור. בנוסף הייצוג של המספרים החיוביים והשליליים על אותו ציר מספרים כאשר האפס חוצץ ביניהם הינו האהבה בכל עוצמתה. המכנה המשותף גם הוא מובן מדהים של האהבה.

אמונה

האפס והאינסוף הם אמונה צרופה. האפס בעצם הערך החשוב ביותר שהומצא אי פעם והוא מייצג את הכלום שנושא בקרבו את הכול. רק אדם שנושא אמונה גדולה יכול להמציא ערך האפס שיש לו תפקיד מכריע גם במתימטיקה וגם ביקום.

תעוזה

פיתוח המתימטיקה הינו סיפור הגבורה האמיתי של ההיסטוריה. כל פיתוח חדש במתימטיקה היה סיפור של גבורה כאשר המדען/הממציא היה מוכן לצאת מהחשיבה המקובלת ולחשוב אחרת. הדוגמא הבולטת היתה המצאת החשבון האינפיניטסימאלי שבעצם יצא על הכלל של איסור החלוקה באפס והלך למקום שבו אפשר לחלק באפס. עוד דוגמאות של סיפורי גבורה ותעוזה מתמטית היו המצאת האפס והאינסוף. הצבא עם הנשק המשוכלל, והרצחני, וההרסני, והגדול ביותר אינם מסוגלים לכבוש ערך הדומה בגדולתו לערך האפס ו/או ערך האינסוף. האפס והאינסוף שהם בעצם ערכים דומים מבחינה תפיסתית, הם הערכים שמאפשרים למעגל החיים להיות. המתמטיקאים שגילו/המציאו שני ערכים אלה הם מאותם גיבורים בודדים במהלך כל ההיסטוריה שנתנו מאור עצום לאדם וליקום, מאור שימשיך לזרוח בעוצמה ובאהבה של השמש כל עוד לא ניתן לטיפשות ולבערות לשלוט בגלובס.

קבלה

ערך הקבלה נמצא בהרבה מקומות במתימטיקה למרות שנראה שהמתימטיקה דורשת הוכחה לכל דבר. אולם ההוכחה המתימטית בנויה על קבלת הבסיס המחשבתי שיושב עליו הכול. המקום שאני יכול להצביע עליו כקבלה במלוא הדרה הינו הערך המוחלט. ביסוד הערך המוחלט טמון רעיון הקבלה בכל עוצמתו. הערך המוחלט מבטא קבלת הערך של האחר אפילו שהוא האנטי שלך.

לא ברור מי בא קודם הערכים או המתימטיקה, ייתכן שההתפתחות הייתה במקביל. אבל מה שחשוב הוא הקשר הכל כך ברור וחזק ביניהם.

המתימטיקה החברתית יחד עם הפיזיקה של החיים באים לתת מתודה לפיתוח ערכים מנטאליים חדשים. ערכים חדשים הם האתגר החדש של האנושות.

בלי מערך ערכים חדשים, שמתפקידו לאזן בין היכולות הטכנולוגיות והמדעיות והאחרות שהאדם המודרני רכש לעצמו, לבין שמירה על צלם האדם וחלקו במעגל החיים, נמיט שואה על מעגל החיים בכדור הארץ כפי שהתחלנו לראות בעשרים שנים האחרונות.

עוד מאמר בנושא

לפרטים והרשמה להשתלמות בנושא

תחילת הדף

שלח לינק לחבר

לדף הבית

הזמן עובר... טיק...טאק..טיק..טאק
לעצור אי אפשרי!!!
כן אתה יכול!
להקליק במקום הנכון

לצעד הראשון החוויה במונטפורט
סדנה של יום אחד באיזור טבע קסום
סדנאות ופעילויות לגילאים 18+ חוגים לתלמידים
גילאי 12-18
פעילויות לארגונים וחברות הזדמנויות השקעה המסגרות למתנדב

התורה המדעית האלטרנטיבית של אומגוס חוויות מנטאליות נבחרות חינוך אלטרנטיבי
התחל עוד היום לבנות חדר כושר מנטאלי

אם אתה חושב שאתה יכול ומוכן ורוצה, השמש שלך יכולה לזרוח גם!!!
אומגוס הינה תורה חדשה אשר נבראה מהכלאה ייחודית של גילויים מדעיים עם חוכמה עתיקה ששרדה בהרי ולבבות אנשי הגליל העתיק